Proste porady dotyczące automatycznej naprawy, które można łatwo śledzić

Nauczenie się, co można zrobić o naprawie automatycznej, może wydawać się dużym nakładem pracy, ale zazwyczaj nie jest to zbyt trudne, jeśli poświęcisz temu trochę czasu. Zdobycie wiedzy może naprawdę pomóc w przezwyciężeniu tych obaw. Zapoznaj się z tym artykułem, aby uzyskać więcej wskazówek na temat samodzielnej naprawy, zamiast iść do mechanika za każdym razem, gdy masz problem.

Jednym z najważniejszych kwalifikacji, których należy szukać w mechanice, jest certyfikat ASE. Ta certyfikacja gwarantuje, że mechanik został przetestowany i ma ponad dwa lata doświadczenia. Dzięki temu wiesz, że masz najlepsze z najlepszych napraw swojego samochodu.

Musisz kupić dobrą ładowarkę i mieć ją w samochodzie przez cały czas. Zużyte baterie są częstym problemem i zawsze powinieneś mieć zawsze przy sobie ładowarkę lub kable. Upewnij się, że poznałeś punkty w samochodzie, w którym powinna być podłączona ładowarka.

Monitoruj swój grzejnik. Pozwól swojemu samochodowi trochę uciekać, a następnie wyłącz go i otwórz pokrywę. Nigdy nie należy otwierać chłodnicy, gdy samochód jest włączony. Użyj bagnetu, aby sprawdzić poziom płynu chłodnicy i pamiętaj, aby zawsze w razie potrzeby zmieszać wodę z płynem chłodzącym. Niektóre płyny chłodzące są wstępnie mieszane.

Zachowaj wszystkie rekordy samochodu pod ręką. Przechowuj je w schowku na rękawiczki, na wypadek gdybyś musiał natychmiast zobaczyć mechanika. Mechanicy pracujący nad samochodem mogą potrzebować przejść przez te zapisy. Zapisy mogą pomóc im ustalić, co jest nie tak z samochodem.

Poszukaj internetowych opinii o różnych lokalnych sklepach samochodowych. Może to informować cię o tym, jak opinia publiczna postrzega swoje umiejętności obsługi klienta, a także jak dobrze radzą sobie z rozwiązywaniem problemu. Wiedza może być bardzo pomocna, gdy przychodzi czas na podjęcie ostatecznej decyzji, do którego miejsca wybrać samochód.

Zawsze pytaj swojego mechanika o części OEM. Te części są oryginalne i od producenta. Taniej jest uzyskać ogólne części, ale jakość może nie być taka sama. Mogą początkowo być umową, ale ogólne części mogą sprawić, że zapłacisz więcej w dłuższej perspektywie.

Zanim zaprowadzisz samochód do warsztatu, postaraj się ustalić, co jest nie tak z twoim samochodem. Samo rozpoznanie problemu może zaoszczędzić trochę pieniędzy i może uniemożliwić zabranie cię przez nieuczciwą mechanikę. Jak zapewne słyszeliście w przeszłości, niektórzy ludzie, którzy naprawiają pojazdy, kłamią, więc mogą zarabiać więcej.

Czy twój mechanik wcześniej pracował nad twoim modelem pojazdu? Samochody mogą się znacznie różnić, nawet jeśli ogólne zasady mechaniki są takie same. Luksusowy SUV zupełnie różni się od hybrydowego Priusa, na przykład. Jeśli nie masz pewności, udaj się do punktu dealerskiego w celu naprawy.

Przygotuj w swoim samochodzie zestaw do samodzielnego naprawienia w samochodzie. Potrzebujesz podstawowych narzędzi, takich jak zestaw do wymiany opon, a także potrzebujesz innego sprzętu. Pamiętaj, aby kupić klucz oczkowy i gniazdo samochodowe, jeśli go nie masz. Twój zestaw narzędzi powinien zawierać następujące elementy: klucze nasadowe, narzędzia zapadkowe, klucz do momentu obrotowego i jeden z regulacją, oraz zarówno śrubokręt krzyżakowy, jak i płaski. Nie powinieneś mieć tanich narzędzi. Jeśli kupisz narzędzia wysokiej jakości, nie pękną, kiedy naprawdę ich potrzebujesz.

Zawsze dostajesz drugą opinię, renomowany mechanik nie obraża się, ponieważ wie, że jego diagnoza zostanie potwierdzona. Chociaż większość sklepów samochodowych jest niezawodna, nie chcesz płacić za dużo. Poszukaj dobrych sklepów, które są znane i znane z Twoim typem pojazdu. Jest duża szansa, że ​​te sklepy będą wiedzieć, jak naprawić swój samochód.

Zrób zdjęcia samochodu przed jego serwisowaniem. Choć większość takich sklepów jest godna zaufania, niektóre sklepy rozbierają pojazdy dla zysku. Bądź bezpieczny, a nie przykro.

Nie chcesz, żeby ludzie sprzedawali ci części, o których mówiono, że mają gwarancję na całe życie. W większości przypadków jest to po prostu sposób na zdobycie większej ilości pieniędzy. Na przykład są samochody sprzedawane z płynem chłodniczym "dożywotnim". Nie powinno to być zmieniane tak często, jak standardowy płyn, ale powinno być zmieniane co 80 000 mil.

Odpowietrz hamulce po ich naprawieniu. Następnie przepompuj płyn hamulcowy. Sprawdź dokładnie, czy wystąpił wyciek. Nie chcesz, aby płyn hamulcowy był słaby. Kiedy już to zrobisz, możesz zabrać swój samochód na jazdę próbną; jednak upewnij się, że jeździsz w obszarach bez dużego ruchu. Rozpocznij jazdę w wolnym tempie, a gdy wszystko będzie już gotowe do pracy, zwiększ prędkość o jeden lub dwa.

Porozmawiaj z producentem, gdy masz problem z bezpieczeństwem, który może być śmiertelny. Może być coś nie tak z modelem samochodu, który będzie wymagał wycofania. W przypadku nowego samochodu problem będzie generalnie objęty gwarancją, a sprzedawca go naprawi.

Kiedy twój mechanik zidentyfikuje problem, poproś go, aby dał ci kilka godzin na zastanowienie się nad naprawami, zanim go naprawisz. Zadzwoń do innych warsztatów i dealerów i zapytaj, ile będą obciążać Cię za naprawy, które popiera pierwszy mechanik. Jeśli jesteś w stanie znaleźć lepszą cenę, możesz zawdzięczać sklepowi pracę diagnostyczną, ale nie utkniesz na zbyt drogiej naprawie.

Miej plastikowy akordeon, aby umieścić w nim wszystkie paragony z naprawy automatycznej. Możesz ustawić swój system archiwizacji w dowolny sposób. Niektórzy wybierają chronologiczny system archiwizacji, podczas gdy inni mogą podzielić je na rodzaje konserwacji lub naprawy, które zostały wykonane w samochodzie. Ten kompletny zestaw rekordów będzie bardzo pomocny dla każdego, kto pracuje nad Twoim samochodem. Pomaga także, jeśli masz spór z konserwacją, będziesz mieć wszystkie rachunki w jednym miejscu. To będzie dla ciebie cenne.

Kłopoty z samochodami nie powinny być przerażającym czy marnującym czasu przedsięwzięciem. Jeśli znasz podstawy, możesz zrobić to sam. Możesz nawet sam dokonać napraw i uniknąć mechanika, oszczędzając pieniądze. Zapamiętaj wskazówki w tym artykule następnym razem, gdy twój samochód działa.

Proste porady dotyczące automatycznej naprawy, które można łatwo śledzić

Partnerzy

Menu