Keep That Motor Running z najlepszymi poradami naprawy

Kiedy pojawiają się problemy z samochodem, możesz nie wiedzieć, co robić. Jeśli nie wiesz zbyt wiele o naprawie automatycznej, powinieneś nauczyć się na ten temat. Skorzystaj z poniższych wskazówek, aby utrzymać samochód i uniknąć kosztownych błędów, gdy trzeba go podjąć w celu naprawy.

Przed zezwoleniem im na naprawę pojazdu, sprawdź, czy mechanik posiada certyfikat ASE. Certyfikat ten oznacza, że ​​technik zdał test pisemny i ma ponad 2 lata doświadczenia pod swoim pasem. W ten sposób możesz mieć najlepszych mechaników pracujących nad twoim samochodem.

Przygotuj się na awarię, wyposażając samochód w dobrze zaopatrzony zestaw ratunkowy. Powinien mieć narzędzia do wymiany opon, ładowarkę i narzędzia do doładowania zbiornika gazu. Nie zapominaj o koce i dobrej latarce przy niektórych bateriach.

Regularnie sprawdzaj grzejnik. Pozwól, aby samochód przebiegł kilka minut, zamknij silnik i otwórz osłonę. Uważaj, aby nie otworzyć chłodnicy, gdy samochód jest uruchomiony. Sprawdź płyn chłodzący i pamiętaj, aby wymieszać wodę z chłodziwem przed napełnieniem grzejnika.

Zapytaj, czy mechanik miał wcześniej doświadczenie w pracy nad twoim konkretnym modelem pojazdu. Jeśli to zrobią, powinno to poinformować cię, że oni wiedzą, co twój samochód potrzebuje do poprawnej pracy.

Zamów części OEM. Części te są wydawane przez producenta pojazdu. Części ogólne mogą być tańsze, ale mogą nie być wystarczająco dobrej jakości. To może być świetna okazja, ale jeśli musisz kontynuować wymianę części, to na dłuższą metę nie będzie to dobra okazja.

Jeśli zauważysz, że reflektory Twojego pojazdu lub tylne światła uległy rozerwaniu, możliwe jest samodzielne naprawienie tych problemów zamiast wizyty u mechanika w celu zaoszczędzenia pieniędzy. W niektórych pojazdach jest to łatwiejsze niż w innych, jednak bez względu na to, jaki rodzaj pojazdu będzie, będzie on tańszy niż wynajęcie mechanika do pracy. Zapytaj znajomego, czy pomogą ci dowiedzieć się, jak to się stało.

Wiesz, co oznaczają światła na desce rozdzielczej. Użyj ich na swoją korzyść, są tam po to, aby Cię poprowadzić. Nie ignoruj ​​zapalonych świateł na desce rozdzielczej, ponieważ problem może się nasilić, jeśli zostanie zignorowany.

Powinieneś myć samochód podczas zimy. Zima może być najbardziej szkodliwym okresem w karoserii samochodu. Sól i piasek z zamarzniętych ulic może powodować plamy rdzy i inne wady. Przed ponowną jazdą należy osuszyć pojazd. Nie chciałbyś, aby lód tworzył się.

Kiedy wkładasz gaz do swojego pojazdu, poświęć chwilę, aby zmierzyć ciśnienie w oponach. Sprawdź, czy nie ma wystających gwoździ ani gruzu. Wszelkie problemy powinny zostać natychmiast naprawione. Niebezpiecznie jest jeździć na wadliwych oponach.

Nierzadko zdarza się, że wysiadasz z samochodu w garażu, tylko po to, by wrócić i odkryć, że zostały poniesione pewne wydatki. Robią to, abyś myślał, że dostajesz dużo. Daj im znać, że się nad tym zastanowisz, a następnie rozejrzyj się za jeszcze lepszą ofertę.

Po pracy na hamulcach i przed jazdą próbną, odpowietrz hamulce. Po upuszczeniu hamulców, pompuj płyn hamulcowy. Przetestuj, aby upewnić się, że nie masz żadnych wycieków. Następnie przetestuj jazdę samochodem na drodze o minimalnym natężeniu ruchu. Zacznij powoli, aby upewnić się, że naprawy przebiegły pomyślnie.

Akronim OM oznacza producenta oryginalnego sprzętu. Jeśli potrzebujesz czegoś wymienianego w samochodzie, powinieneś o tym pamiętać. Jeśli poprosisz o części OEM, mechanik zobaczy, że masz wiedzę. W rezultacie rzadko będą próbować Cię oszukać.

Jeśli nie masz podstawowej wiedzy o samochodzie, nie możesz rozpoznać, czy coś jest nie tak. Jeśli uważasz, że twoja wiedza jest bardzo ograniczona, zajęcia z auto-naprawy mogą być wartościowym przedsięwzięciem. Inwestowanie pieniędzy w podstawy konserwacji samochodu może zaoszczędzić pieniądze, gdy wystąpi problem. W ten sposób można znaleźć problemy, zanim zrobią się zbyt źle, a to pomoże w życiu samochodu.

Nie bój się zadawać pytania swojemu mechanikowi. Musisz uzyskać szczegółowe informacje na temat rodzaju wymaganych napraw. Czy dostępne są dane szacunkowe dotyczące czasu, który będzie zaangażowany? Jaką pracę wykonujesz? Sprawdź, ile kosztują nowe części. Zadaj wszelkie inne pytania, które masz. Wiedza zdobyta na podstawie pytań może przynieść ci korzyść, gdyby problem pojawił się ponownie w przyszłości.

Jeśli będziesz musiał przechowywać swój samochód, być może nie będziesz musiał go później naprawiać, napełniając zbiornik i umieszczając pojazd na stojaku podnośnika. Nie włączaj hamulca postojowego i upewnij się, że miejsce przechowywania samochodu jest wystarczająco suche, aby zapobiec rdzewieniu.

Spryskiwacz przedniej szyby pojazdu nigdy nie powinien być wypełniony wodą. Woda może wyczyścić przednią szybę, ale może uszkodzić przedział, ponieważ jest przeznaczony do używania specjalnego płynu. Sprawdzaj zbiornik regularnie, tak często, jak sprawdzasz poziom oleju i płynu. Nie ignoruj ​​przedziału, gdy wydaje się, że jest pusty.

Poświęć trochę czasu, aby dowiedzieć się wszystkiego, co możesz o swoim samochodzie i co może powodować problemy. Nie zawsze powinieneś polegać na auto-mechanice, gdy pojawia się problem, ale jest to możliwe tylko wtedy, gdy poświęcisz trochę czasu na badanie swojego pojazdu. Zaoszczędzisz dużo pieniędzy na dłuższą metę, gdy tylko wymiana oleju i opony płaskie nie będą kosztować dodatkowego rachunku.

Kiedy zabierasz pojazd do naprawy, pierwszą osobą, którą spotkasz, jest mechanik. Należy unikać szarego mechanika. Chcesz oglądać podejrzane interakcje, takie jak brak kontaktu wzrokowego, ignorowanie pytań i szybkie mówienie. Są to oznaki, że coś ukrywają.

Doświadczanie problemów z samochodem to coś, czego wielu ludzi się boi. Jeśli nie wiesz zbyt wiele o naprawach samochodowych, możesz zastanawiać się, co robić. Ten artykuł dostarczył Ci wiedzy, której potrzebujesz, aby zacząć, po prostu musisz go użyć.

Keep That Motor Running z najlepszymi poradami naprawy

Partnerzy

Menu